Důležité info k cenám

Co zahrnují naše ceny?

Porovnání s konkurencí - ukázková kalkulace

Jak poznat plné pojištění

Varování ohledně výjimek z pojištění u jiných půjčoven

Zpět na ceník

 

My vždy v ceně nabízíme

Kompletní pojištění s nulovou spoluúčastí - bez něj bych auto nikomu nedoporučoval, stačí maličkost, ani za to třeba nebudete moci, a najednou máte platit třeba 15 000 - 30 000. A zaplatit musíte, buď jste složili zálohu, nebo má půjčovna Vaši kartu. Stačí, aby Vám někdo rozbil okno, na parkovišti promáčkl dveře nebo blatník... A samozřejmě se může i stát, že za škodu opravdu můžete Vy, nehody se řidičům nevyhýbají ani na dovolené, každý rok jich řešíme velké množství.

Dva řidiči - u nás máte vždy dva řidiče v ceně. Doporučujeme to opravdu využít, stačí, aby se Vám třeba na pláži udělalo nevolno nebo si na procházce vymknete kotník, a najednou se nemáte jak vrátit. I když by mohl řídit někdo jiný, než zapsaný řidič, je to riziko, protože jakékoliv pojištění platí pouze pro řidiče ve smlouvě, jakýkoliv jiný řidič nemá vůz pojištěn a hradí škody v plné výši.

Dětské sedačky a další služby - do kalkulace u konkurence a jiných půjčoven je nepočítáme, protože ne každý je potřebuje. Přesto zmíníme, že u nás jsou vždy zdarma.

Zpět na ceník

 

Srovnání cen - ukázková kalkulace

Často se nás ptáte, zda jsme drazí, nebo levní, nebo nám říkáte, že jste našli levnější nabídku. Na první pohled existuje levnějších nabídek opravdu velké množství. Ale jsou i stejné podmínky? Tuto ukázkovou kalkulaci dělám 1. května, je pro auto skupiny A, Kia Picanto, a je pro termín na 7 dní od 1.6. do 7.6..

Naše cena: Malé auto Fiat Panda včetně všeh poplatků stojí 189 Euro, cena zahrnuje úplně vše, komplet pojištění, dva řidiče, děstké sedačky, nepožadujeme během zápůjčky žádnou záruku ani kartu.

Cena konkurence: Na první pohled hned nalezneme cenu cca 110 Euro. O 79 Euro méně, než u nás? Ovšem spoluúčast je cca 20.000 Kč a druhý řidič za příplatek 28 Euro. Pokud chcete auto s plným pojištěním, je příplatek minimálně 78 Euro. Okamžitě se tím dostáváme, při srovnatelných podmínkách, na cenu skoro 217 Euro, viz obrázek. Ale i kdybyste druhého řidiče nechtěli, vychází cena stejně, jako u nás, ale s řadou problémů - kompletní pojištění často neposkytuje půjčovna, ale pojišťovna zprostředkovatele, takže i když máte plné pojištění a něco se Vám stane, musíte škodu zaplatit až do výše spoluúčasti a následně žádat o púroplacení pojišťovnu zprostředkovatele. To znamená, že Vám seberou 20.000 Kč a pak musíte u někoho jiného složitě a zdlouhavě vyřizovat jejich navrácení.

Rhodos - srovnání cen

 

Závěr srovnání: Naše cena zahrnuje vše, nepožadujeme žádné ručení, vše je jednoduché a rychlé a ještě to vše vyřídíte v češtině. Ceny konkurence, ač se na první pohled zdají být nízké, jsou po započtení všech skrytých poplatků a příplatků mnohem vyšší a ještě musíte vše řešit draze, komplikovaně a v cizí řeči.

Ještě váháte, kde auto objednat?

Zpět na ceník

 

Jak poznat plné pojištění?

Toto je velmi jednoduché. Jak uvádíme výše, často se jako lákadlo na klienty uvádí plné pojištění utehdy, kdy pojištění tak úplně kompletní není. Jasným vodítkem může být i potřeba kreditní karty nebo zálohy během zápůjčky. Toho se vždy vyvarujte. Pokud je pojištění opravdu kompletní, na co by půjčovna potřebovala kreditní kartu nebo jiný druh zálohy??? Že by tedy vše pojištěno nebylo? Chcete-li mít jistotu a klid, nikdy při zapůjčení vozu neručte kartou, ani neskládejte hotovost. Jde to i bez toho, u nás kartu ani hotovost nepotřebujete.

Zpět na ceník

 

Varování ohledně nedostatečného pojištění a výjimek z pojištění u některých půjčoven

V poslední době jsme byli klienty párkrát upozorněni na to, že jsme drazí, že jinde mohli dostat nabídku lepší. Když jsme se pak zajímali o to, od koho levnější nabídku dostali, ukázala se jedna věc – auto bylo opravdu o trochu levnější, ale nebylo plně pojištěné. Pro klienty tak pár ušetřených Euro představuje riziko platby stovek Euro i za něco, za co vůbec nemohou. Ano, existuje pár internetových zprostředkovatelů / půjčoven, kteří nabízí auta za opravdu nízké ceny. I se tváří, že auta mají kompletní pojistku. Problém je v tom, že auta sice pojistku mají, ale v podmínkách se dočtete, že existuje řada výjimek, které tuto pojistku dělají téměř bezcenou.

Podívejte se s námi na obvyklé podmínky pojištění auta u těchto zprostředkovatelů (zkopírováno z jejich webu):

Otázka: Jsou zde vyjímky v pojištění?

Odpověď: Ve většině pojistek se vyskytují vyjímky a okolnosti, které ruší pojištění. Tyto mohou zahrnovat, ale nebýt limitovány na: škodu na předním skle/oknech, na spodku a střeše vozidla, na pneumatikách a kolech, ztracené klíče, když je vozidlo řízeno mimo vozovku nebo na neasfaltované cestě, neopatrné řízení a nepozornost nebo nedbalost, řízení pod vlivem drog nebo alkoholu. Tyto budou jasně vypsány při rezervačním procesu a na dokumentaci o pronájmu. Prosím všimněte si, že Produkt vrácení vzniklých havarijních výloh také nebude zahrnovat tyto vyjímky.

Co to tedy znamená? Vy máte auto sice pojištěné, ale pojištění se nevztahuje téměř na nic. A je jedno, zda za škodu můžete, nebo ne. Pokud například od auta před Vámi odletí kamínek a rozbije Vám okno, zaplatíte několik stovek euro za nové. Ovšem obzvláště nebezpečná výjimka je neopatrné řízení a nepozornost nebo nedbalost. Jakmile tedy auto poškodíte či nabouráte, vždy to zaplatíte, protože jste řídil neopatrně nebo nepozorně nebo nedbale.

Bohužel, jisti si nemůžete být ani když auto zaparkujete večer u hotelu nebo přes den někde u pláže. Někdo Vám na parkovišti promáčkne blatník, rozbije světlo nebo urazí zrcátko a Vy to vše zaplatíte, protože nemůžete dokázat, že jste to neudělal svojí neopatrností třeba při couvání nebo otáčení Vy. Zajímavým trikem je pak od nich nabídka připojištění způsobených škod, kde ale zároveň tyto půjčovny rovnou uvádí, že na tyto výjimky se to stejně nevztahuje.

Ať už si auto půjčujete kdekoliv nebo jen porovnáváte ceny, ověřte si, že máte v ceně opravdu 100% pojištění, jako Vám nabízíme my, a že nikde nejsou žádné výjimky, které by půjčovnu opravňovaly po Vás něco vymáhat.

A také si ověřte, že pojištění je opravdu od půjčovny, ne od zprostředkovatele, kde auto objednáváte, protože jinak budete muset zaplatit škody v plné výši spoluúčasti a teprve doma po návratu můžete žádat pojišťovnu zprostředkovatele o navrácení zaplacené částky.

Zpět na ceník